Κυριακή, 6 Ιανουαρίου 2013

Ελληνικός Ορειβατικός Σύλλογος Νοτιοανατολικής Λακωνίας (Ε.Ο.Σ.Ν.ΑΛ)

Το πρόγραμμα Ε.Ο.Σ.Ν.ΑΛ του 2014
ΤΕΤΑΡΤΗ 29/1 6ΜΜ ΕΤΗΣΙΑ ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ - ΑΡΧΑΙΡΕΣΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΔΕΙΞΗ ΝΕΟΥ Δ.Σ -ΚΟΠΗ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑΤΙΚΗΣ ΠΙΤΑΣ ΣΤΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΤΟΥ ΤΕΧΝΙΚΟΥ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟΥ ΜΟΛΩΝ

ΣΑΒΒΑΤΟ 8/2 ΠΑΡΤΥ ΟΡΕΙΒΑΤΙΚΟΥ ΣΤΟ ΜΠΑΡ «ΒΑΘΥΣΦΑΙΡΟ» ΣΤΟ ΚΑΣΤΡΟ ΜΟΝΕΜΒΑΣΙΑΣ ΓΙΑ ΧΟΡΟ Κ ΚΕΦΙ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ ΠΡΩΙΝΕΣ ΩΡΕΣ (Μετά ΔΕΝ έχει πορεία..!)

23/2 ΧΙΟΝΟΒΟΥΝΙ ΖΑΡΑΚΟΣ
ΩΡΕΣ 5 Β/Δ: 5
ΑΡΧΗΓΟΙ: ΧΡΗΣΤΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ - ΤΑΣΟΣ ΠΡΙΦΤΑΚΗΣ

8-9/3 ΔΙΗΜΕΡΟ ΣΤΟ ΜΑΙΝΑΛΟ- ΔΙΑΝΥΚΤΕΡΕΥΣΗ ΣΤΟ ΚΑΤΑΦΥΓΙΟ- ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΣΤΟ ΧΙΟΝΟΔΡΟΜΙΚΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΠΟΡΕΙΑ ΠΡΟΣ ΑΛΩΝΙΣΤΑΙΝΑ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΤΟΥ ΜΑΙΝΑΛΟΥ ΩΡΕΣ: 4 Β/Δ: Β
ΑΡΧΗΓΟΙ: ΤΖΕΝΗ ΝΙΤΣΧΑΙ - ΓΙΑΝΝΗΣ ΜΟΥΤΣΑΤΣΟΣ
ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΥ ΤΩΝ ΣΥΜΜΕΤΟΧΩΝ (33 ΜΕΓΙΣΤΟ) ΚΑΙ ΤΗΣ ΜΕΤΑΒΑΣΗΣ ΜΕ ΛΕΩΦΟΡΕΙΟ, ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΟΣΟ ΠΙΟ ΣΥΝΤΟΜΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ ΣΤΑ ΜΕΛΗ

23/3 ΚΑΣΤΑΝΙΑ- ΑΓΙΟΣ ΦΩΚΑΣ
ΩΡΕΣ 5 Β/Δ: Β
ΑΡΧΗΓΟΙ: ΧΡΗΣΤΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ - ΝΙΚΟΣ ΠΑΥΛΑΚΗΣ

6/4 ΒΕΛΛΙΕΣ - ΧΡΑΝΑΠΑ
ΩΡΕΣ 2.5 Β/Δ: Α/Β
ΑΡΧΗΓΟΙ: ΤΖΕΝΗ ΝΙΤΣΧΑΙ - ΒΑΣΩ ΤΣΕΒΡΕΝΗ

ΣΑΒΒΑΤΟ 12/4 ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ΦΑΡΑΓΓΙΟΥ ΛΑΡΝΑΚΑ ΣΤΟΥΣ ΜΟΛΑΟΥΣ
ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ: ΣΩΤΗΡΗΣ ΠΡΙΦΤΑΚΗΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ 27/04 ΚΟΚΚΙΝΑ ΛΙΘΑΡΙΑ ΚΟΥΡΚΟΥΛΑ ΜΟΛΑΩΝ (Κατάλληλη για παιδία)
ΩΡΕΣ: 2.5 Β/Δ: Α
ΑΡΧΗΓΟΙ: ΑΛΕΞΗΣ ΛΑΜΠΟΥΣΗΣ - ΜΙΧΑΛΗΣ ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ

4/5 ΛΟΥΣΙΟΣ - ΡΑΦΤΙΝΓΚ
ΑΡΧΗΓΟΙ: ΓΙΑΝΝΗΣ ΜΟΥΤΣΑΤΣΟΣ - ΣΩΤΗΡΗΣ ΠΡΙΦΤΑΚΗΣ

18/05 ΜΕΓΑΛΗ ΤΟΥΡΛΑ - ΚΟΡΥΦΗ ΠΑΡΝΩΝΑ (1935Μ)
ΩΡΕΣ 4 Β/Δ Β
ΑΡΧΗΓΟΙ: ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ - ΔΗΜΗΤΡΑ ΚΩΣΤΑΚΟΥ

1/6 ΠΕΝΤΑΥΛΟΙ - ΚΟΥΜΟΥΣΤΑ - ΜΟΝΗ ΓΟΛΑΣ
ΩΡΕΣ: 5 Β/Δ: Β
ΑΡΧΗΓΟΙ: ΝΙΚΟΣ ΠΑΥΛΑΚΗΣ - ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΟΥΝΑΛΑΚΗΣ

9/6 ΝΕΡΟΜΥΛΟΣ ΤΑΛΑΝΤΩΝ (Κατάλληλη για παιδιά)
ΩΡΕΣ: 2.5 Β/Δ: Α
ΑΡΧΗΓΟΙ: ΣΟΦΙΑ ΚΟΛΟΚΩΤΣΙΟΥ - ΒΙΚΥ ΔΩΔΕΚΑΤΟΥ

14-15/6 ΠΕΝΤΑΔΑΚΤΥΛΟΣ (ΚΟΡΥΦΟΓΡΑΜΜΗ ΤΑΫΓΕΤΟΥ)
ΩΡΕΣ: 10 Β/Δ: Δ
ΑΡΧΗΓΟΙ: ΣΤΕΛΙΟΣ ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ - ΧΡΗΣΤΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ

29/6 ΕΛΑΦΟΝΗΣΟΣ
ΩΡΕΣ: 2 Β/Δ: Α
ΑΡΧΗΓΙΝΕΣ: ΕΛΕΝΗ ΣΠΥΡΙΔΑΚΟΥ - ΜΑΡΘΑ ΠΑΠΑΔΑΚΗ

12/7 ΞΥΛΙ ΠΛΥΤΡΑΣ - ΠΑΝΣΕΛΗΝΟΣ
ΑΡΧΗΓΙΝΕΣ: ΒΑΣΩ ΤΣΕΒΡΕΝΗ - ΑΝΝΑ ΠΟΝΤΙΚΗ

ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ (1ο ΔΕΚΑΗΜΕΡΟ)
ΕΞΟΡΜΗΣΗ ΣΤΟΝ ΑΧΕΡΟΝΤΑ ΠΟΤΑΜΟ ΣΤΗΝ ΗΠΕΙΡΟ
ΑΡΧΗΓΟΙ: ΒΑΣΩ ΤΣΕΒΡΕΝΗ - ΝΙΚΟΣ ΠΑΥΛΑΚΗΣ

7/9 ΚΡΕΜΜΥΔΙ - ΠΑΛΑΙΑ ΜΟΝΕΜΒΑΣΙΑ (Κατάλληλη για παιδιά)
ΩΡΕΣ: 2.5 Β/Δ: Α
ΑΡΧΗΓΟΙ: ΑΛΕΞΗΣ ΛΑΜΠΟΥΣΗΣ - ΓΙΩΤΑ ΚΟΠΙΔΟΥ

20-21/9 ΜΠΑΛΟΓΚΕΡΙ - ΚΑΤΑΒΑΣΗ ΣΤΟ ΦΑΡΑΓΓΙ ΚΑΙ ΔΙΑΝΥΚΤΕΡΕΥΣΗ ΣΤΗΝ ΑΠΡΟΣΙΤΗ ΑΛΛΑ ΜΑΓΕΥΤΙΚΗ ΠΑΡΑΛΙΑ ΤΟΥ ΜΠΑΛΟΓΚΕΡΙΟΥ
ΩΡΕΣ: 5 Β/Δ: Γ
ΑΡΧΗΓΟΙ: ΣΤΕΛΙΟΣ ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ - ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΛΙΑΡΟΣ

27-28/9 ΣΟΦΙΚΟ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ (Κατάλληλη για παιδιά)
ΑΡΧΗΓΟΙ: ΣΟΦΙΑ ΚΟΛΟΚΩΤΣΙΟΥ - ΣΤΑΜΑΤΙΝΑ ΚΟΜΗΝΟΥ

5/10 ΑΓΙΑ ΜΑΡΙΝΑ ΝΕΑΠΟΛΕΩΣ - ΒΕΛΑΝΙΔΙΑ
ΩΡΕΣ: 6 Β/Δ: Γ
ΑΡΧΗΓΟΙ: ΝΙΚΟΣ ΠΑΥΛΑΚΗΣ - ΣΤΕΛΙΟΣ ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ - ΧΡΗΣΤΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ

19/10 ΠΑΛΙΟΚΑΣΤΡΟ ΠΑΠΑΔΙΑΝΙΚΩΝ
ΩΡΕΣ: 2 Β/Δ:Α
ΑΡΧΗΓΟΙ: ΜΑΡΘΑ ΠΑΠΑΔΑΚΗ - ΓΙΑΝΝΗΣ ΛΥΡΙΩΤΑΚΗΣ

2/11 ΤΑΫΓΕΤΟΣ - ΠΙΚΟΥΛΙΑΝΙΚΑ
ΩΡΕΣ: 4.5 Β/Δ Β
ΑΡΧΗΓΟΙ: ΒΙΚΥ ΔΩΔΕΚΑΤΟΥ - ΜΙΧΑΛΗΣ ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ

16/11 ΜΑΡΙΟΡΕΜΑ
ΩΡΕΣ: 4 Β/Δ Β
ΑΡΧΗΓΟΙ: ΕΛΕΝΗ ΝΤΕΝΤΕ - ΤΑΣΟΣ ΠΡΙΦΤΑΚΗΣ

30/11 ΚΟΣΜΑΣ - ΚΟΡΟΜΠΙΛΙΑ
ΩΡΕΣ: 4 Β/Δ Β
ΑΡΧΗΓΟΙ: ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ - ΔΗΜΗΤΡΑ ΚΩΣΤΑΚΟΥ

14/12 ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ - ΜΟΝΕΜΒΑΣΙΑ
ΩΡΕΣ: 2.5 Β/Δ Α/Β
ΑΡΧΗΓΟΙ: ΒΑΣΙΛΗΣ ΦΡΙΣΥΡΑΣ - ΧΡΗΣΤΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ

ΠΡΟΣΕΧΩΣ ΘΑ ΠΑΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ ΔΕΝΤΡΟΦΥΤΕΥΣΗ ΣΤΟ ΟΡΟΣ ΚΟΥΡΚΟΥΛΑ ΑΝΩΘΕΝ ΤΩΝ ΜΟΛΑΩΝ ΜΟΛΙΣ ΥΠΑΡΞΕΙ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΔΑΣΑΡΧΕΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΤΩΝ ΠΕΥΚΩΝ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΑΓΓΕΛΘΕΙ
ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ: ΣΩΤΗΡΗΣ ΠΡΙΦΤΑΚΗΣ

ΚΑΛΗ ΟΡΕΙΒΑΤΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ!!!!!!!!!!!


Το πρόγραμμα Ε.Ο.Σ.Ν.ΑΛ του 2013
23/01: ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ

10/02: ΜΟΝΗ ΚΟΥΡΝΟΥ ΜΑΝΗ (Β.Δ: Α/Β-ΩΡΕΣ 3)
ΑΡΧΗΓΟΙ: ΠΑΥΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ-ΤΣΕΒΡΕΝΗ ΒΑΣΩ

16-17/02: ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΠΡΩΤΩΝ ΒΟΗΘΕΙΩΝ 

23-24/02: ΚΑΤΑΦΥΓΙΟ ΜΑΙΝΑΛΟΥ-ΕΞΟΡΜΗΣΗ ΣΤΑ ΧΙΟΝΙΑ
ΑΡΧΗΓΟΙ: ΝΙΤΣΧΑΙ ΤΖΕΝΗ-ΜΟΥΤΣΑΤΣΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

09/03: ΠΑΡΤΥ ΟΡΕΙΒΑΤΙΚΟΥ ‘‘BLACK & WHITE’’ –ΚΑΦΕ ΜΠΑΡ «ΑΙΓΛΗ» ΚΑΘΑΡΑ ΔΕΥΤΕΡΑ

18/03: ΞΥΛΙ- (ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ) (Β/Δ: Α- ΩΡΕΣ 2)
ΑΡΧΗΓΟΙ: ΛΑΜΠΟΥΣΗΣ ΑΛΕΞΗΣ- ΚΟΛΟΚΩΤΣΙΟΥ ΣΟΦΙΑ

24/03: ΛΟΓΓΑΡΙ (Β/Δ: Α- ΩΡΕΣ 3,5)
ΑΡΧΗΓΟΙ: ΓΟΥΝΑΛΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ -ΝΙΤΣΧΑΙ ΤΖΕΝΗ 

07/04: ΠΑΡΟΡΙ-ΦΑΝΕΡΩΜΕΝΗ-ΛΑΓΚΑΔΙΩΤΙΣΣΑ (Β/Δ: Α/Β- ΩΡΕΣ 3)
ΑΡΧΗΓΟΙ: ΠΡΙΦΤΑΚΗΣ ΣΩΤΗΡΗΣ – ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ

21/04: ΧΙΟΝΟΒΟΥΝΙ- ΛΑΜΠΟΚΑΜΠΟΣ (Β/Δ: Β – ΩΡΕΣ 4)
ΑΡΧΗΓΟΙ: ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ- ΓΟΥΝΑΛΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

19/05: ΡΑΦΤΙΝΓΚ ΣΤΟ ΛΟΥΣΙΟ (Β/Δ: Β)
ΑΡΧΗΓΟΙ: ΠΡΙΦΤΑΚΗΣ ΣΩΤΗΡΗΣ – ΜΟΥΤΣΑΤΣΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

02/06: ΚΡΕΜΜΥΔΙ (ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ) (Β/Δ: Α- ΩΡΕΣ 2)
ΑΡΧΗΓΟΙ: ΝΙΤΣΧΑΙ ΤΖΕΝΗ- ΚΟΠΙΔΟΥ ΓΙΩΤΑ

15-16/06: ΤΑΫΓΕΤΟΣ – ΠΕΝΤΑΔΑΚΤΥΛΟΣ (ΚΟΡΥΦΟΓΡΑΜΜΗ) (Β/Δ: Δ – ΩΡΕΣ 7)
ΑΡΧΗΓΟΙ: ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡ.- ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤ.-ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ

30/06: ΣΤΑΥΡΟΣ (ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΟΥ)-ΠΙΛΙΖΑ {ΜΕΤΑ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΠΟΡΕΙΑΣ Κ ΤΟ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΜΠΑΝΑΚΙ, ΜΕΤΑΒΑΣΗ ΣΤΟ ΚΥΠΑΡΙΣΣΙ ΜΕ ΣΚΑΦΟΣ} (Β/Δ: Β –ΩΡΕΣ 3) ΑΡΧΗΓΟΙ: ΛΥΡΙΩΤΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ- ΦΡΙΣΥΡΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ

12-13-14/07: ΕΥΒΟΙΑ ΦΑΡΑΓΓΙ ΔΗΜΟΣΑΡΙ (Β/Δ: Β ΩΡΕΣ 5) ΑΡΧΗΓΟΙ: ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΕΛΙΟΣ- ΤΣΕΒΡΕΝΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ

21/08: ΠΑΝΣΕΛΗΝΟΣ ΚΑΣΤΡΟ ΜΟΝΕΜΒΑΣΙΑΣ (Β/Δ: Α ) ΑΡΧΗΓΟΙ: ΛΑΜΠΟΥΣΗΣ ΑΛΕΞΗΣ-ΠΑΥΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ

7-8/09: ΣΑΠΙΕΝΤΖΑ (Β/Δ: Α-Β, ΩΡΕΣ 3&5) ΑΡΧΗΓΟΙ: ΔΩΔΕΚΑΤΟΥ ΒΙΚΗ-ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ

18/09: ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΜΕΛΩΝ-ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΝΕΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 2014

06/10: ΚΑΣΤΡΟ ΓΕΡΑΚΑ (ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ) (Β/Δ: Α –ΩΡΕΣ 2) ΑΡΧΗΓΟΙ: ΛΑΜΠΟΥΣΗΣ ΑΛΕΞΗΣ –ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ

20/10: ΦΑΡΑΓΓΙ ΛΑΓΚΑΔΑΣ (ΤΑΫΓΕΤΟΣ)- ΚΑΤΑΒΑΣΗ (Β/Δ: Δ- ΩΡΕΣ 3) ΑΡΧΗΓΟΙ: ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ-ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΕΛΙΟΣ) 

03/11: ΛΑΡΝΑΚΑΣ –ΣΤΡΟΓΓΥΛΑ (ΚΟΡΥΦΗ ΚΟΥΡΚΟΥΛΑΣ) (Β/Δ: Α/Β, ΩΡΕΣ 6) ΑΡΧΗΓΟΙ: ΠΡΙΦΤΑΚΗΣ ΣΩΤΗΡΗΣ –ΠΡΙΦΤΑΚΗΣ ΤΑΣΟΣ-ΣΤΑΜΑΤΑΚΟΣ ΠΑΥΛΟΣ

17/11: ΣΑΓΙΑΣ ΜΑΝΗΣ (ΔΙΑΣΧΙΣΗ ΦΑΡΑΓΓΙΟΥ) (Β/Δ: Β-ΩΡΕΣ 4-5) ΑΡΧΗΓΟΙ: ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ-ΜΟΥΤΣΑΤΣΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

01/12: ΚΑΣΤΟΡΙ ΛΟΥΣΙΝΑ ΕΚΚΛΗΣΑΚΙ (Β/Δ: Α- ΩΡΕΣ 2,5) ΑΡΧΗΓΟΙ: ΚΩΣΤΑΚΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ-ΚΛΑΙΡΗ ΚΑΡΟΥΣΟΥ 

15/12: ΑΡΝΑ- ΔΑΣΟΣ ΒΑΣΙΛΙΚΗΣ (Β/Δ: Β- ΩΡΕΣ 4-5) ΑΡΧΗΓΟΙ: ΠΑΥΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ-ΦΡΑΓΚΗΣ ΠΑΝΑΓΟΣ

ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΟΥ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΕΘΕΛΟΝΤΙΚΗ ΠΥΡΟΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ: ΠΡΙΦΤΑΚΗΣ ΣΩΤΗΡΗΣ

ΚΑΛΗ ΟΡΕΙΒΑΤΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ!!!!!!!!!